jakie tabletki na cellulit undefined

Kategorie

 oczyścić organizm z ołowiu
zielona kawa forum
 jak stosowac acai berry 900
 szybkie odchudzanie dla mężczyzn
 cykl 2 miesieczny sterydy
afilliate program

Kremy lecznicze

pobrany plik

Krem jest mieszaniną wody z olejami lub innymi tłuszczami, która na skórze mięknie i jest przez nią wchłaniana. Krem łatwo sporządzić, stosując maść emulgującą ( dostępną w większości aptek ) , która jest mieszaniną olejów i wosków mieszających się z wodą lub nalewkami. Kremy sporządzone w domu mogą być przechowywane przez kilka miesięcy, ich trwałość można przedłużyć, przechowujac je w chłodnym miejscu lub w lodówce. Metoda opisana poniżej jest stosowana dla większości ziół.

Części stosowane: wszystkie części rośliny

Typowe proporcje: 150g maści emulgującej, 70ml gliceryny, 80ml wody i 30g suszonych lub 75g świeżych ziół

Przechowujemy w ciemnych słoiczkach do 3 miesięcy

1 Topimy maść emulgującą w misce, w wodnej kąpieli.Wlewamy glicerynę i wodę dalej mieszamy. Gdy dodamy płyn, mieszanina nieco się zestali, więc umieszczamy miskę nad wrzącą wodą i mieszamy, żeby krem się znowu roztopił. 

2 Dodajemy zioła i energicznie mieszamy. Gotujemy przez 3 godziny, dolewając do pewien czas wody do rondla, żeby się nie przypalił. 

3 Używając gazy jak najszybciej przecedzamy gorącą mieszankę. Stale mieszamy roztopiony, przecedzony krem, by w trakcie stygnięcia nie rozdzieliły się składniki. Jeśli jednak zacznął się rozdzielać, wkładamy krem do miski i ponownie podgrzewamy, dodając 10-20g maści emulgującej.

4 Gdy krem się zestali, małą, wąską szpatułką przekładamy go do słoiczków. Najpierw wkładamy krem przy ściankąch słoiczka, a potem wypełniamy środek, aby uniknąć zatrzymywania pęcherzyków powietrza.

Napisz komentarz

Możesz użyć tych tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

zielona kawa forum  acai właściwości najlepsza dieta gdy zażywam probolan 50  cellulitis  jak pozbyć sie pryszcy  co zrobic żeby mieć białe zęby  odchudzanie bez tabletek