jakie tabletki na cellulit undefined

Kategorie

 oczyścić organizm z ołowiu
zielona kawa forum
 jak stosowac acai berry 900
 szybkie odchudzanie dla mężczyzn
 cykl 2 miesieczny sterydy
afilliate program

Olej z wiesiołka

indeksWiesiołek to niepozorna roślina o drobnych kwiatach. Rośnie dziko, ale jest też uprawiania jako ozdoba oraz surowiec kosmetyczny i leczniczy. Największym uznaniem cieszy się jednak posiadający unikalne właściwości prozdrowotne olej z wiesiołka.

Wiesiołek występuje na świecie w 200 odmianach, z czego około 30 spotyka się w Polsce. W ogrodach pełni funkcję ozdobną ze względu na piękne kwiaty. Jest też rośliną pszczelarską oraz rośliną uprawną, z której nasion pozyskuje się cenny olej wiesiołkowy.

Olej z wiesiołka i jego skład
Olej wiesiołkowy tłoczy się na zimno, dzięki czemu produkt finalny zachowuje cenne właściwości prozdrowotne. Ma płynną konsystencję i kolor obejmujący barwy od żółtej do zielonkawej.

Olej z wiesiołka zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) – kwas cis-linolowy (ok. 70-80 procent) gamma-linolenowy (GLA; ok. 8-15 procent) i oleinowy (ok. 3 procent) oraz kwasy nasycone – palmitynowy i stearynowy, a także witaminę F, fosfolipidy i sterole roślinne.

Właściwości lecznicze oleju z wiesiołka
Olej z wiesiołka można nabyć w postaci butelkowanego oleju lub kapsułek. W obu formach szerokie zastosowanie lecznicze i kosmetyczne.

Stosuje się go profilaktycznie oraz leczniczo w następujących problemach zdrowotnych:

dolegliwości kobiece – zaburzenia hormonalne (np. menopauza), PMS
choroby układu sercowo-naczyniowego (miażdżyca, wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie)
choroby skóry (np. atopowe zapalenie skóry – azs, łuszczyca, trądzik, egzema)
choroby metaboliczne (np. cukrzyca, otyłość)
choroby neurologiczne (np. stwardnienie rozsiane – SM, MS, neuropatia cukrzycowa)
alergia, astma
reumatyzm (RZS, gościec)
obniżona odporność.

Zażywanie oleju wiesiołkowego w celach leczniczych warto skonsultować z lekarzem, ponieważ mogą występować przeciwwskazania do jego stosowania (np. ciąża i okres karmienia piersią, problemy z krzepliwością krwi, epilepsja, leczenie sterydami). Zazwyczaj należy zażywać 1 łyżeczkę oleju wiesiołkowego do posiłku, a w przypadku kapsułek należy stosować się do dawek podanych na opakowaniu lub zaleceń lekarskich.

Olej wiesiołkowy w kosmetyce
Ze względu na właściwości lecznicze olej z wiesiołka znajduje zastosowanie w kosmetyce. Można go stosować bezpośrednio na skórę, gdyż doskonale wpływa na poprawę jej kondycji zdrowotnej. Występuje także w różnych kosmetykach pielęgnacyjnych, jak na przykład kremy, balsamy czy pomadki.

Olej wiesiołkowy i zawierające go preparaty kosmetyczne zaleca się w przypadku skóry wrażliwej, alergicznej, suchej i łuszczącej się lub dojrzałej, którą znakomicie nawilża i odżywia, ale także do skóry tłustej, gdyż znakomicie reguluje pracę gruczołów łojowych. Stosuje się go również w celu poprawienia stanu włosów i paznokci. Dzięki swoim właściwościom odżywczym olej wiesiołkowy działa nie tylko leczniczo, lecz także odżywczo i przeciwstarzeniowo.

Olej wiesiołkowy ma trwałość około roku – po otwarciu należy przechowywać go w lodówce. Nie wolno go podgrzewać, lecz spożywać lub stosować wyłącznie na zimno.

Pixland /Jupiterimages

Napisz komentarz

Możesz użyć tych tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

zielona kawa forum  acai właściwości najlepsza dieta gdy zażywam probolan 50  cellulitis  jak pozbyć sie pryszcy  co zrobic żeby mieć białe zęby  odchudzanie bez tabletek