jakie tabletki na cellulit undefined

Kategorie

 oczyścić organizm z ołowiu
zielona kawa forum
 jak stosowac acai berry 900
 szybkie odchudzanie dla mężczyzn
 cykl 2 miesieczny sterydy
afilliate program

Olej z ostropestu

indeksOstropest, starożytne ziele, już od tysiącleci stosowane było jako środek na chorą wątrobę. – Z jego działania możemy korzystać, spożywając leczniczy olej z ostropestu, tłoczony na zimno – mówi Agnieszka Tatar – Paździerz, dystrybutor olejów leczniczych.

Ostropest pochodzi z obszarów śródziemnomorskiego, rośnie dziko w Europie, Ameryce Północnej, Australii oraz Azji Mniejszej i w niektórych częściach Izraela. W Polsce jest rośliną uprawną.

W Niemczech nasiona ostropestu oraz wyciągi z tej rośliny wpisano do rejestru leków na marskość wątroby. Obniżają one poziom cukru we krwi u diabetyków oraz normalizują poziom cholesterolu i zapobiegają powstawaniu kamieni nerkowych, oraz chorobom pęcherza moczowego. Udowodniono, że związki zawarte w ostropeście mają również działanie przeciwzapalne, wspomagające leczenie schorzeń skóry i zakażeń oraz antynowotworowe – np. w przypadku czerniaka.

Ostropest na wątrobę

– Owoce ostropestu zawierają od 2 do 4 procent substancji zwanej sylimaryną, wykorzystywanej np. w produkcji leków wątrobowych – mówi Agnieszka Tatar- Paździerz, dystrybutor olejów leczniczych z Górek Szczukowskich 34 nieopodal Kielc – Wyciągi z owoców ostropestu mają nawet szerszy zakres działania niż wspomniana sylimaryna. Olej pozyskiwany z ostropestu ma działanie przeciwzapalne, regeneruje wątrobę, jest też silnym przeciwutleniaczem. Korzystne zmiany zaobserwowano nawet u leczących się na zaawansowaną marskość wątroby i u alkoholików. Wykorzystuje się przede wszystkim właściwości odtruwające i ochraniające miąższ wątroby i nerek przed niszczącym działaniem trucizn.

Przeciw krwawieniom i na migrenę

Od dawana wykorzystuje się też ostropest i jego działanie przeciw krwawieniu wewnętrznemu, krwawieniu z narządów kobiecych, przy przedłużonych miesiączkach oraz krwawieniach z jelita grubego, żylaków odbytu. Olej z ostropestu reguluje czynności trawienne, zwiększając wydzielanie soku żołądkowego, poprawiając apetyt, a nawet podaje się go w bólach głowy typu migrenowego.

Pić i smarować

– Stosując olej wewnętrznie, zaleca się przyjmowanie go 3 razy dziennie po około 4 gramy czyli niecała łyżeczka przed jedzeniem. – mówi Agnieszka Tatar- Paździerz – Olej stosowany według zaleceń nie powoduje skutków ubocznych. Za to udowodniono, że poprawia funkcje wątroby, dróg żółciowych, wzmacnia naczynia włosowate, obniża ryzyko chorób serca i nerek, wzmacnia odporność, normalizuje trawieni, polepsza wzrok, obniża cholesterol, odtruwa organizm, stosuje się go leczniczo w zapaleniu krtani, jamy ustnej i dziąseł.

Olej z ostropestu stosowany zewnętrznie, w formie okładów, nacierań stosuje się w oparzeniach, do leczenia trudno gojących się ran, w zwalczaniu procesów ropnych, egzemy skóry, rumienia, nadmiernego rogowacenia czy w objawach alergii atopowej i kontaktowej skóry.

Źródło zdrowie i uroda

Napisz komentarz

Możesz użyć tych tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

zielona kawa forum  acai właściwości najlepsza dieta gdy zażywam probolan 50  cellulitis  jak pozbyć sie pryszcy  co zrobic żeby mieć białe zęby  odchudzanie bez tabletek