jakie tabletki na cellulit undefined

Kategorie

 oczyścić organizm z ołowiu
zielona kawa forum
 jak stosowac acai berry 900
 szybkie odchudzanie dla mężczyzn
 cykl 2 miesieczny sterydy
afilliate program

Olej z oregano

indeksOlej z Oregano – więcej niż przyprawa
Oregano – ta dobrze znana i popularna w Polsce roślina okazuje się mieć bardzo wiele właściwości leczniczych. Wiedzieli o tym nasi przodkowie, którzy już setki lat temu wykorzystywali ją w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Oregano, choć popularne, łatwo się krzyżuje i odróżnić możemy bardzo wiele jego odmian – wspólnym czynnikiem pozostaje charakterystyczny smak. Co takiego wyjątkowego jest w oregano?

Wyjątkowy karwakrol
Tak często używane w kuchni, oregano nierzadko jest pomijane w naturalnej medycynie, nie mówiąc już o konwencjonalnych terapiach. W jego liściach znajdują się duże ilości żelaza, witaminy A i manganu, jednak mającym największy wpływ na lecznicze właściwości oregano składnikiem jest karwakrol. Ten związek chemiczny ma głównie działanie odkażające i przeciwbólowe, ale wykazuje też cechy, które przydają się w leczeniu innych dolegliwości – działa korzystnie na pobudzanie mięśnia sercowego, przydaje się w infekcjach dróg moczowych ze względu na moczopędne właściwości. Rozkurcza mięśnie i rozszerza naczynia wieńcowe, minimalizując w ten sposób ryzyko zawału i zatorów w żyłach. Bardzo przydaje się też w leczeniu chorób układu pokarmowego, naturalnie poprawia trawienie i jest polecany ludziom, którzy borykają się z problemami związanymi z przestrzeganiem zdrowej diety. Spisuje się też dobrze w przypadku chorób układu oddechowego, przede wszystkim ze względu na działanie odkrztuszające.

Olej z Oregano – skuteczne lekarstwo
Lekarstwa z oregano najczęściej podaje się w formie łatwo przyswajalnego olejku, który powstaje ze sprasowanych liści dojrzałej rośliny. Ma bardzo charakterystyczny zapach, po którym łatwo odróżnić go od innych specyfików. Nadaje się on zarówno do użytku zewnętrznego (podczas chorób o podłożu dermatologicznym i lżejszych stłuczeń), jaki i do spożycia, jednak zawiera dużo większą dawkę substancji aktywnych, w tym opisanego wyżej karwakrolu – stąd też jego większa skuteczność. Płynna postać wpływa na to, że olejek szybciej się wchłaniania, oprócz tego sposób podania także jest bardzo łatwy – nie trzeba spędzać czasu nad przygotowaniem potraw kuchni włoskiej. Olejek z oregano ma zbawienny wpływ na utrzymanie równowagi mikrobiologicznej organizmu. Poza tym ludzie używają go jako kosmetyk oraz antyseptyk, ma działanie pielęgnacyjne i dezynfekujące.

Napisz komentarz

Możesz użyć tych tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

zielona kawa forum  acai właściwości najlepsza dieta gdy zażywam probolan 50  cellulitis  jak pozbyć sie pryszcy  co zrobic żeby mieć białe zęby  odchudzanie bez tabletek