jakie tabletki na cellulit undefined

Kategorie

 oczyścić organizm z ołowiu
zielona kawa forum
 jak stosowac acai berry 900
 szybkie odchudzanie dla mężczyzn
 cykl 2 miesieczny sterydy
afilliate program

Olej cedrowy

indeksW tradycji rdzennych mieszkańców Syberii z pokolenia na pokolenie przekazywana jest nauka – “Chroń drzewa cedrowe, bo są one jak matka – żywią i leczą”. Dlatego drzewa te traktuje się tam z wielkim szacunkiem, a z orzeszków cedrowych wytwarza się olej – preparat dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Medycyna rosyjska różni się od jej imienniczki z Zachodu tym, że w znacznie większym stopniu czerpie z darów natury. Kiedy w Europie i w Stanach Zjednoczonych wytwarza się coraz to nowe syntetyczne leki i odżywki, Rosjanie zwracają się ku dobroczynnym roślinom, drzewom i praktykują fitoterapię (ziołolecznictwo). Wystarczy wejść do tamtejszej apteki, by od razu zauważyć różnicę – naturalne wyciągi roślinne, syropy, nalewki. Co więcej, większość preparatów leczniczych, które znajdujemy wśród tych farmaceutyków pochodzi właśnie z Syberii. To jedno z niewielu miejsc na ziemi, gdzie natura ujawniła ogromne bogactwo swych leczniczych właściwości. Szczególnie zaś przejawiły się one w drzewie cedrowym.

DO TAJGI PO ZDROWIE

Tajga odwiedzana jest przez zbieraczy szyszek cedrowych, w których ukryte są niewielkie orzeszki. To właśnie z nich wytłacza się na zimno leczniczy olej, który od zawsze stosowano na Syberii na poważne dolegliwości układu pokarmowego, problemy z krwią, rany na ciele. Tamtejsi ludzie nie chorują na miażdżycę, a wcierając olej w skórę, wyglądają młodziej niż wskazywałby na to ich wiek. Dlatego już w siedemnastym stuleciu naszej ery olej cedrowy wprowadzono w Rosji do oficjalnej medycyny, a sam cedr uznano za narodowe bogactwo tego kraju.

SKUTECZNA KURACJA

Olej cedrowy powinien okazać się bardzo pomocny u osób cierpiących na dolegliwości wywołane współczesnym trybem życia. Na co dzień doświadczamy stresów, napięć, w pośpiechu zapominamy o odpowiednim odżywianiu, a ponad to wraz z wodą, powietrzem i pożywieniem przyswajamy wbrew naszej woli pokaźną porcję zanieczyszczeń. To musi prowadzić do zaburzeń w pracy naszego organizmu, które nasilają się wraz z każdym nowym pokoleniem. Nasi przodkowie z Syberii nie chorowali tak mocno i tak często, jak my, ale opracowali preparat, który obecnie okazuje się być potrzebny bardziej niż kiedykolwiek. Olej cedrowy pomaga na wrzody żołądka i dwunastnicy, obstrukcje, nadkwasotę, chroniczny nieżyt żołądka, stany zapalne w układzie pokarmowym. Reguluje pracę przewodu pokarmowego, a z drugiej strony wpływa pozytywnie na funkcjonowanie wątroby, trzustki, śledziony i woreczka żółciowego. Ważną rolę odgrywają tu mukopolisacharydy (wielocukry), które powlekają błony śluzowe i chronią je przed uszkodzeniami. Niebagatelny udział w procesie regeneracji mają też witamina E, zawarta w oleju cedrowym w bardzo dużych ilościach (92,6 mg w 100 g oleju). Przy codziennym przyjmowaniu 10 ml oleju cedrowego, pokrywamy aż 50 % zapotrzebowania na tę niezwykle cenną witaminę. Wydaje się, że najważniejsze substancje w oleju cedrowym to właśnie witamina E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9 (ponad 90 %). Przyjmowane systematycznie, obniżają poziom cholesterolu we krwi, co pozwala uniknąć choroby wieńcowej. Jak wykazały badania, zmniejszają też ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Witamin E znakomicie współdziała z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Jako silny antyoksydant (antyutleniacz) zapobiega utlenianiu się cholesterolu i odkładaniu się płytek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Naukowcy z Harvardu udowodnili, że u osób systematycznie przyjmujących tę witaminę zmniejszyło się znacznie ryzyko miażdżycy i poważnych chorób serca. Co więcej, nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminę E lekarze zalecają chorym na reumatoidalne zapalenie stawów, gdyż usuwają ból i obrzęki. Łagodzą też objawy cukrzycy. Dr Litwincew, wielki entuzjasta i propagator oleju cedrowego, w swoich publikacjach zaleca wykonywać olejem cedrowym dwa razy dziennie bardzo delikatny masaż żylaków. Warto zauważyć, że ten sam specjalista rosyjski zachęca, by olej cedrowy wypróbowali na alergie pyłkowe. Jednak kurację należy rozpocząć przynajmniej miesiąc przed spodziewanym wystąpieniem objawów. Nienasycone kwasy tłuszczowe zapewniają również odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry od wewnątrz, a witamina E aktywizuje ich regenerację. Dlatego olej cedrowy stosuje się na suchy, złuszczający się naskórek, w celu odmłodzenia cery i wygładzenia zmarszczek oraz jako znakomity, naturalny balsam po kąpieli.

Źródło alternatywnamedycyna.pl

Napisz komentarz

Możesz użyć tych tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

zielona kawa forum  acai właściwości najlepsza dieta gdy zażywam probolan 50  cellulitis  jak pozbyć sie pryszcy  co zrobic żeby mieć białe zęby  odchudzanie bez tabletek