jakie tabletki na cellulit undefined

Kategorie

 oczyścić organizm z ołowiu
zielona kawa forum
 jak stosowac acai berry 900
 szybkie odchudzanie dla mężczyzn
 cykl 2 miesieczny sterydy
afilliate program

Metoda Gersona

demTerapia Gersona

Terapia Gersona jest niezwykle skuteczną i bezpieczną kuracją antyrakową, czego świadectwem są dziesiątki tysięcy wręcz cudownie uzdrowionych pacjentów stosujących się do jej zaleceń. Istnieje nawet Instytut Gersona w Kalifornii, szpital Gersona Tijuana w Meksyku, a kolejne tego typu ośrodki lecznicze powstają w Europie Wschodniej i Azji. Terapia Gersona, która nie jest ukierunkowana jedynie na jeden rodzaj schorzenia, ale odbudowuje cały organizm na poziomie komórkowym przywracając prawidłowy przebieg wszystkich procesów życiowym w naturalny i bezpieczny sposób, zaczyna cieszyć się co raz większym międzynarodowym zainteresowaniem. Jak sama nazwa wskazuje, jej twórcą jest Dr. Max Gerson, niemiecki Żyd żyjący pod koniec XIX wieku. Już za życia jego dokonania doceniane były przez środowisko medyczne, a on sam nie raz nazywany był ‚geniuszem medycyny’. Był w stanie wyleczyć przypadki, które wówczas uważane były za ‚beznadziejne’. Już jako młody mężczyzna Dr. Gerson cierpiał na silne ataki migreny. Po kilku latach eksperymentów i obserwacji ciała opracował on terapię, która pozwoliła mu całkowicie uwolnić się od bólów migrenowych. Terapię tę zalecał swoim pacjentom, która również w ich przypadku okazywała się być wysoce skuteczna. Jej podstawą była dieta oparta na wybranych owocach i warzywach, wyeliminowane zostały z niej natomiast produkty zawierające tłuszcz, sól, przyprawy i alkohol. Jeden z pacjentów poddany tej kuracji zaobserwował, że wyleczył się nie tylko z migreny, ale również gruźlicy skóry. Wieść ta szybko się rozeszła a zainteresowanie pracą Dr. Gersona wzrosło.

Wybitny lekarz, Dr. Sauerbruch, zaproponował Gersonowi przeprowadzenie eksperymentu. Badaniu postanowiono poddać 450 pacjentów cierpiących na gruźlicę skóry, a ich leczenie miało być oparte wyłącznie na metodzie opracowanej przez Gersona. Chciano sprawdzić, czy jest ona naprawdę tak skuteczna i przełomowa jak podejrzewano. Dr. Gerson podjął sie tego zadania a rezultaty były zdumiewające- 446 z 450 pacjentów zostało wyleczonych ze swej przykrej przypadłości. Sukces ten poprzedzał kolejne, do których należało m. in. wyleczenie żony laureata nagrody Nobla, Dr. Albera Schweitzera, z gruźlicy płucnej, jego córki z choroby skóry, a i jego samego wiele lat później z cukrzycy. Doceniano również jego wybitne osiągnięcia nowojorskiej klinice. Dzięki temu pasmu powodzeń sława Gersona szerzyła się na co raz większą skalę, a znany wówczas korespondent wiadomości ABC oznajmił całym Stanom Zjednoczonym, że lek na raka został wynaleziony. W 1958 roku Gerson wydal swoja pierwsza książkę pt. ‚ Terapia raka -wyniki 50 przypadków’. Zawarł w niej historie uzdrowień swoich pacjentów, których ciało zaatakowane różnymi formami nowotworów nie miało według lekarzy i chirurgów praktycznie żadnych szans na przeżycie. Książkę przetłumaczono na wiele języków i sprzedano w milionowym nakładzie, a przedstawione w niej 50 przypadków uzdrowień są jedynie niewielką częścią tysięcy medycznych ‚cudów’ których dokonał ten wybitny lekarz. Te cudy trwają do dziś, dzięki pracy i zaangażowaniu Charlotty Gerson, jednej z córek Dr. Gersona. W 1977 roku założyła ona Instytut Gersona w Kalifornii i szpital Tijuana w Meksyku by przy zastosowaniu terapii jej ojca leczyć ludzi cierpiących na raka oraz inne chroniczne choroby. Jak dotąd-z ogromnym powodzeniem.

Na czym polega terapia Gersona i dlaczego jest ona tak skuteczna, a przy tym bezpieczna dla organizmu? Nowotwór jest tak naprawdę chorobą ogólnorozwojową, a nie miejscową. Rozwój raka wskazuje, że w naszym organiźmie zaburzona została jego naturalna równowaga przez co nie może on prawidłowo wypełniać swoich funkcji. Jeśli nasze komórki mutują sie w komórki rakowe oznacza to że w wyniku nastałych w organizmie blokad do komórek nie dociera tlen i substancje odżywcze, a z jej otoczenia nie jest usuwany szkodliwy materiał opadowy. Czynniki te uniemożliwiają przebieg procesu metabolicznego komórek bez którego ciało zamienia się w martwe. Mutacja komórek w beztlenowe(rakowe) stwarza im jedyną szansę na przetrwanie w tym wysoce toksycznym środowisku bez życiodajnych składników pokarmowych. Mechanizm rozwoju raka pomaga tak naprawdę przedłużyć funkcjonowanie organizmu dopóki nie dojdzie do jego całkowitej eksploatacji.

W dzisiejszych czasach jest niemal niemożliwym, by w pełni uchronić się przed szkodliwymi czynnikami, które mogą wywołać chorobę, ale często my sami nie staramy się w żadnym stopniu zadbać o nasze zdrowie – toksyczne konserwanty i ulepszacze do jedzenia które przyjmujemy do siebie niemal codziennie przez wiele lat, tłuste posiłki, używki, nie dostarczanie ciału odpowiedniej ilości składników odżywczych sprawiają, że nasz organizm zaczyna cierpieć w skutek niedożywienia oraz nagromadzenia toksyn, które akumulujemy w swoich ciałach czasem i przez dziesięciolecia. W naszym ciele panuje ‚bałagan’, a nasz organizm pozbawiony jest środków aby przeciwstawić się wynikającym z tego powodu chorobom. Dodatkowa porcja chemii w postaci leków nie pomoże rozwiązać przyczyny tego problemu. Gerson zdawał sobie sprawę z istoty tego faktu i opracował metodę, której celem jest odbudowa sił obronnych całego organizmu tak, że jest ono w stanie samo zwalczyć dręczące go dolegliwości. Dokonuje się tego poprzez nieustanne, konsekwentne oczyszczanie organizmu z toksyn oraz uzupełnienie jego niedoborów poprzez niezwykle intensywne odżywienie witaminami, minerałami i enzymami. Integralność tych dwóch zasad jest konieczna i jeśli zastosuje się je w odpowiedni sposób, prawidłowy przebieg procesów w organizmie zostanie przywrócony co nie tylko umożliwi wyleczenie się z poważnej choroby, ale też zapobiegnie rozwojowi jakichkolwiek.

Pierwsza podstawowa zasada, na której opiera się terapia Gersona to ścisłe przestrzeganie diety. Składają sie na nią wybrane owoce, warzywa i liście z warzyw, które spożywane są w postaci soków. Muszą one jednak zostać przygotowane w ściśle określony sposób przy użyciu specjalnych urządzeń do wyciskania soków – rozdrabniacza i prasy. Jedynie ten sposób umożliwia wyciśniecie z warzyw i owoców maksymalnej ilości zawartych w nich składników odżywczych i enzymów. Warto wspomnieć, ze wynalazca tej maszyny, Dr. Norman Walker twierdził, że jeśli przyjmujemy do siebie żywe, organiczne składniki odżywcze możemy zapewnić sobie zdrowie i długi żywot sięgający nawet 120lat. Dr. Walker umarł w wieku 117 lat, stanowiąc doskonale poparcie dla swojej tezy. Wypijając świeżo wyciśnięty sok (co ma kluczowe znaczenie ponieważ zawarte w nich enzymy szybko tracą swoje wartości) zalewamy wręcz nasz organizm bogactwem witamin, minerałów i pierwiastków śladowych i enzymów, których brakowało mu czasem nawet i przez dziesiątki lat. Dzięki płynnej postaci soki trafiają do krwiobiegu nawet w kilka minut. Gdyby te same warzywa i owoce z których zrobiony został sok spożyć w ich naturalnej, pierwotnej postaci większość z ich składników odżywczych zostałoby spalonych podczas procesu trawienia i dopiero po kilku godzinach, w nieznacznej ilości trafiłyby do krwiobiegu. Należy również zaznaczyć, że pacjenci cierpiący na poważne dolegliwości często nie są wstanie zjeść wystarczającej ilości pożywienia gdyż ich układ pokarmowy i wydalniczy nie jest w pełni sprawny. Dzięki sokom ich osłabiony organizm zaopatrzony jest w stałe dostawy substancji odżywczych, których przecież tak bardzo potrzebuje.

Zaleca się picie 0,3 litra 13 razy dziennie. Ilość ta odpowiada ok. 9kg warzyw i owoców, z których został przyrządzony sok. Ponad to pacjent powinien otrzymywać 3 wegetariańskie dania na dzień, również i w tym wypadku przyrządzonych z określonych warzyw i owoców. Dopuszcza się też ziemniaki, chleb żytni bezsolny, zupę Hipokratesa i potrawy z płatków owsianych. Po pewnym czasie można dodać białka zwierzęce w postaci naturalnego jogurtu lub chudego sera bez soli. Jedzenie powinno sie spożywać świeże i nie posolone. Ponieważ Gerson uważał, ze przyczyna rozwoju raka jest zespól wyniszczenia tkanek wynikający z zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym, warunkiem jest przyjmowanie do siebie maksymalnie dużej ilości potasu i wykluczenie sodu. (Wiecej informacji o równowadze jodu i potasu znajdą państwo w artykule JODEK POTASU) Pożywienie wchodzące w skład tej diety jest niskokaloryczne i zostaje szybko strawione, dlatego pacjenci mogą jeść i pić dodatkowe ilości soków nawet w nocy. Pomimo iż chory je na tyle, by nie odczuwać poczucia głodu nie przybiera on na wadze lecz uzyskuje wagę optymalna dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia.

ABSOLUTNYM I BEZWZGLĘDNYM WARUNKIEM JEST ABY POŻYWIENIE POCHODZIŁO TYLKO I WYŁĄCZNIE Z UPRAW ORGANICZNYCH.

Od tej zasady nie ma wyjątku, ponieważ owoce i warzywa, które nie pochodzą z ekologicznych upraw nie dość, że są hodowane z użyciem chemicznych nawozów, to nawożone są one jedynie trzema minerałami (potasem, azotem i fosforem)choć potrzebują, podobnie jak ludzki organizm, o 50 więcej. W wyniku tego niedoboru często chorują, co hodowcy starają się zniwelować spryskując je innymi toksycznymi chemikaliami. Na farmach ekologicznych stosuje się jedynie naturalne nawozy dostarczające żywności odpowiednie dawki składników odżywczych. Dzięki temu są one bardziej odporne na szkodniki i mogą zwalczać choroby. Miejsce, gdzie przeprowadza się terapię Gersona również powinno być specjalnie przygotowane do potrzeb pacjenta-nie powinno się używać tam większości kosmetyków i chemii gospodarczej ze względu na ich toksyczny skład. Terapię można również wzbogacić poprzez przyjmowanie nietoksycznych i niefarmaceutycznych suplementów. Do najważniejszych z nich należy jodek potasu. Pomaga to odbudować potasowość komórek, która została utracona w wyniku nadmiernego spożywania nieorganicznego sodu.

Drugim, równie ważnym elementem terapii Gersona jest detoksykacja organizmu – nie odzyska ono swej sprawności, jeśli nie zostaną usunięte z niego toksyny. Gersonowska dieta nie tylko uzupełnia niedobory w ciele, ale stymuluje też wydalanie toksyn z organizmu. Płynna postać soków sprawia, że niezwykle szybko trafia on do krwiobiegu i wypiera zgromadzone w komórkach toksyny. Transportowane one są do wątroby, której zadaniem jest oczyszczanie i odtruwanie naszego organizmu z toksycznych substancji. Jednak zważając na świat w jakim żyjemy oraz nasz styl życia jest niemal pewnym, że w wątrobie nagromadzone są już pokaźne ilości odpadów toksycznych, m. in. te z przetworzonego jedzenia, leków, używek czy innych szkodliwych dla naszego ciała substancji. Obarczenie tego organu dodatkowa porcją toksyn z zanieczyszczonych komórek mogłoby doprowadzić do śmiertelnego samozatrucia bądź śpiączki wątrobowej.

DLATEGO ABSOLUTNIE KONIECZNYM JEST BY PRZY STOSOWANIU DIETY GERSONA OCZYSZCZAĆ ORGANIZM ZA POMOCĄ LEWATYW 2 RAZY DZIENNIE, CODZIENNIE.

Lewatywy te przyrządza się z organicznej, gotowanej kawy. Zabieg ten stymuluje usuwanie patogenicznych trucizn i wolnych rodników z wątroby do okrężnicy, a następnie zostają one wydalone przez odbyt. Jak wspomniano na początku artykułu, terapia Gersona jest niezwykle skuteczna, co potwierdzają tysiące świadectw wyleczonych w oparciu o jej zasady pacjentów.

W internecie można znaleźć film pt. ‚Cud terapii Gersona’, w której w doskonały sposób zawarte są główne idee tej niezwyklej metody, relacje Charlotty Gerson kontynuującej dzieło swego wybitnego ojca jak i relacje pacjentów, którzy po dziś dzień cieszą się nie tylko życiem, ale też doskonałym zdrowiem, mimo że (czasem nawet i kilkanaście lat temu) dawano im jedynie kilka miesięcy życia. Charlotte Gerson sama prewencyjnie odbywa terapie Gersona przez całe swoje życie. Mimo iż ma 82 lata cieszy się nienagannym zdrowiem- nie cierpi na żadną ze starczych chorób takich jak osteoporoza, nie potrzebuje okularów do czytania, ma skórę jak ktoś znacznie młodszy, nie dotyczą jej nawet przeziębienia czy bóle głowy. Wciąż ma w sobie dużo energii i wigoru dzięki czemu może prowadzić aktywny tryb życia – podróżuje, pracuje, prowadzi wykłady. Jeszcze bardziej zdumiewające i wzruszające są relacje osób, które wręcz otarły się o śmierć. U jednej z kobiet, która zdecydowała sie opowiedzieć swoją historię w filmie, w 1986 roku wykryto raka trzustki, który przerzucił się na wątrobę, śledzionę i pęcherz żółciowy. Lekarze poinformowali ją, że zostało jej jedynie 3 miesiące życia zalecając, by uporządkowała swoje sprawy i przygotowała się na śmierć. Po 10 dniach stosowania terapii Gersona ustały ból i krwotoki. Gdy zgłosiła się na tomografię, okazało się, ze pół guza zniknęło, a to wszystko w przeciągu trzech miesięcy. Terapie kontynuowała 2 lata. W czasie kręcenia materiału filmowego, minęło 19 lat od postawienia diagnozy. Innym wręcz niewiarygodnym, i dlatego pięknym przypadkiem jest relacja młodej kobiety, która zgodziła się udzielić krótkiego wywiadu ekipie filmowej tego dnia odwiedzającą szpital Gersona w Meksyku. Biopsja wykazała u niej nowotwory w macicy. Po 2 tygodniach pobytu w szpitalu Gersona i ścisłego stosowania się do zasad tej terapii nie ma jakiegokolwiek guza.

Pacjentów, którzy przeżyli mimo skazujących wyroków śmierci są tysiące. Terapia Gersona jest terapią, którą oddziałuje pozytywnie na cały organizm, a nie tylko jego część lecząc pojedyncze schorzenie. Można z powodzeniem leczyć nią osteoporozę, a nawet uzależnienia. Według badań narkomani uzależnieni od heroiny czy kokainy przestają odczuwać narkotyczny głód już 72 godziny po rozpoczęciu terapii. Tak niesamowicie silny wpływ na nasz organizm ma dogłębne oczyszczenie go ze szkodliwych substancji i jego intensywna regeneracja. Nawet pewne zaburzenia mózgu mogą zostać wyleczone, jeśli ciało zostanie odtrute i odpowiednio odżywione. Nie ma wątpliwości, że terapia Gersona jest jedną z najskuteczniejszych, a przy tym najbezpieczniejszych i nieszkodliwych dla organizmu naturalnych terapii antynowotworowych.

Źrógło leczenieraka.org

Napisz komentarz

Możesz użyć tych tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

zielona kawa forum  acai właściwości najlepsza dieta gdy zażywam probolan 50  cellulitis  jak pozbyć sie pryszcy  co zrobic żeby mieć białe zęby  odchudzanie bez tabletek