jakie tabletki na cellulit undefined

Kategorie

 oczyścić organizm z ołowiu
zielona kawa forum
 jak stosowac acai berry 900
 szybkie odchudzanie dla mężczyzn
 cykl 2 miesieczny sterydy
afilliate program

Oczyszczanie wątroby

W czasie pierwszego oczyszczania nic nie wyszło:) Ale większość pisze, że tak ma być. Drugie oczyszczanie pełen sukces wyszło około dwustu kamieni wątrobowych. Był to szokujący widok. Jak można być zdrowym mając tyle świństwa w sobie? Nie można! Po oczyszczaniu zaczęłam czuć się po prostu świetnie i chciałabym żeby każdy mógł poczuć się jak ja:)

Oczyszczanie wątroby jest najskuteczniejszym sposobem na poprawę zdrowia. W czasie oczyszczania pozbywamy się kamieni wątrobowych, które nagromadzone przez lata zalegają przewody żółciowe i utrudniają pracę wątroby. Praktycznie każdy z nas ma kamienie, nawet kilkuletnie dzieci, a z wiekiem jest ich coraz więcej i praca wątroby jest coraz bardziej utrudniona. Podczas kuracji, równocześnie z wątrobą, oczyszcza się trzustka i woreczek żółciowy.

Osoby z usuniętym woreczkiem żółciowym również mogą i powinny oczyszczać wątrobę ponieważ brak woreczka nie oznacza braku kamieni w przewodach żółciowych wątroby.

Osoby ze stwierdzonymi kamieniami w woreczku żółciowym powinny, zwłaszcza przed kuracją, co rano wypijać szklankę ciepłej wody z łyżeczką soku z cytryny lub octu jabłkowego, aby rozmiękczyć zalegające kamienie. Jest to polecany sposób na rozpoczęcie dnia dla każdego i nie tylko przed oczyszczaniem. Dzięki temu pozbędziemy się złogów, rozpuścimy kamienie oraz odkwasimy organizm. Trzeba jednak pamiętać że ocet jabłkowy działa silniej i u wrażliwych osób może podrażniać żołądek, sok z cytryny natomiast działa wolniej i łagodniej. Można również na tydzień przed planowanym oczyszczeniem wypić codziennie litr soku jabłkowego.

W efekcie oczyszczania mamy:

lepsze samopoczucie psychiczne i fizyczne,

więcej energii,

lepsze trawienie

znikają wzdęcia

znikają migreny

ustępują różnego rodzaju alergie

ustępują problemy skórne (w tym przetłuszczanie twarzy)

młodniejemy!

Jest bardzo ważne aby w czasie kuracji wątroba była wolna od pasożytów. W przeciwnym razie pasożyty zablokują wydostanie się kamieni a osoba przeprowadzająca kurację będzie bardzo osłabiona. Jednym ze sposobów są zioła na pasożyty, które mieszamy w równych proporcjach:

kora dębu

kora kruszyny

piołun

wrotycz

Łyżeczkę ziół zalewamy wieczorem pół litrem wrzątku a rano przecedzamy i na czczo wypijamy połowę (minimum pół szklanki). Pozostały napar trzymamy w lodówce i wypijamy kolejnego ranka. Zioła należy pić przez 6 kolejnych dni poprzedzających kurację wątrobową. Między kuracjami wystarczy że zioła będziemy pić raz w tygodniu i wtedy nie musimy powtarzać sześciodniowego cyklu przed każdym oczyszczaniem. Jeśli nie jesteśmy w stanie dostać któregoś z podanych ziół, mieszankę robimy z pozostałych.

W tygodniu poprzedzającym właściwą kuracją zaleca się wcześniejsze rozgrzanie i zrelaksowanie ciała poprzez gorącą kąpiel lub saunę. Ostatnią rozluźniającą kąpiel dobrze jest zrobić na dzień przed kuracja.

Również zalecane jest oczyszczenie jelit przed oczyszczaniem wątroby. Jedną z najskuteczniejszych metod jest lewatywa. Czyste jelita sprzyjają łagodniejszemu przechodzeniu oczyszczania; zapobiegają bólom głowy i nie blokują wychodzących kamieni. Jeśli jednak dla kogoś lewatywa jest nie do zaakceptowania lepiej zrobić oczyszczanie wątroby bez lewatyw niż nie robić wcale. Osoby którym lewatywa nie jest obca powinny zrobić ją w dniu oczyszczania oraz rano następnego dnia.

Do kuracji potrzebujemy:

————————————————————————————————————

1-2 litry lub więcej soku z kwaśnych jabłek (lub innych kwaśnych owoców)

100 ml oliwy lub innego oleju roślinnego

100ml oliwy to odpowiednia ilość dla osób które robią oczyszczanie po raz pierwszy, jeśli pierwsze oczyszczanie przebiegło łagodnie można zwiększyć ilość oliwy. Osoby starsze powinny raczej pozostać przy 100ml. Przetestowałam wariant ze 100 i 200ml i przy podwójnej dawce oliwy zawsze było mi niedobrze, ale oczywiście każdy będzie reagował inaczej.

100 ml świeżo wyciśniętego soku z grapefruitów (może być więcej)

sok z połówki cytryny (można pominąć)

25g (2 łyżki) soli gorzkiej (siarczan magnezu, magnesium sulphate, ang. Epsom salt)

termofor

————————————————————————————————————

Na 2-3 dni przed kuracją należy przejść na dietę wegetariańską, (również bez ryb ja nie mam problemów z dietą bo od czasu diagnozy żywię się głównie warzywami i owocami), bez potraw smażonych i ciężkostrawnych. Najlepiej jest odżywiać się wtedy produktami pochodzenia roślinnego gotowanymi lub duszonymi. Efekty kuracji będą lepsze.

Zaleca się aby w dzień oczyszczania nic nie jeść. Dopuszczalne jest lekkie śniadanie czy obiad ale nie później niż do godziny 14:00. Jedząc po tej godzinie możemy sobie zaszkodzić. Na lekki posiłek może składać się np. chleb z miodem lub dżemem (bez masła), kasza gotowana na wodzie z duszonym owocami lub warzywami. Żadne tłuszcze czy mleko nie są dozwolone. Nie wolno również stosować przypraw, z wyjątkiem odrobiny soli.

Przez cały dzień należy pić sok z kwaśnych odmian jabłek lub mieszankę soków z innych kwaśnych owoców, które zwiększą ciśnienie w wątrobie i dzięki temu kamienie zostaną szybciej wypchnięte na zewnątrz. Soki te mają również na celu rozmiękczanie i rozpuszczanie kamieni aby ich wydalenie było łatwiejsze.

A oto plan działania:

————————————————————————————————————

14:00 niczego już nie pić i nie jeść.

18:00 przygotować 2 porcje soli gorzkiej: dwie szklanki napełnić wodą do 3/4 objętości, do każdej szklanki wsypać 1 łyżkę soli gorzkiej, wymieszać. Wypić pierwszą porcję.

Sól gorzka działa przeczyszczająco i rozszerza przewody żółciowe przez co kamienie łatwiej wyjdą. Niektórzy zalecają picie soli również następnego dnia rano. Wypróbowałam obie wersje i wg mnie picie soli rano jest całkowicie zbędne. Kamienie i tak wyjdą w swoim czasie a przynajmniej nie musimy co chwilę biegać do toalety.

20:00 wypić drugą porcję gorzkiej soli.

22:00 oliwę i sok z grapefruitów oraz sok z cytryny wlać do słoika z zakrętką i dobrze wstrząsnąć. Wypić. Można mieszankę zmiksować blenderem jak ktoś ma.

————————————————————————————————————

Oliwę z sokiem najłatwiej jest wypić przez słomkę. Sok z grapefruitów sprawdza się tu świetnie, gdyż dobrze łączy się z oliwą i mikstura ma smak grapefruitów a nie oliwy, pod warunkiem że jest świeżo wyciśnięty. Obowiązkowo, natychmiast położyć się do łóżka z gorącym termoforem na wątrobie (prawe podżebrze). Leżeć spokojnie przez około 20 minut, potem również należy unikać wstawania czy chodzenia. Spróbować zasnąć.

Czasem w nocy mogą wystąpić wymioty. Jest to efekt po wypiciu oliwy, kiedy zostaje uwolniona duża ilość żółci, której jelito nie jest w stanie przyjąć. Nadmiar żółci dostaje się do żołądka. PH żołądka musi być kwaśne aby był on w stanie utrzymać i strawić pokarm, żółć, która ma charakter zasadowy zmienia pH żołądka. Żołądek nie jest w stanie utrzymać zawartości i następują wymioty.

Następnego dnia po każdym skorzystaniu z toalety warto zobaczyć co z nas „wyszło”. Po pierwszym oczyszczaniu może nie być kamieni. Będzie za to dużo starej żółci, kawałków pleśni, koreczków cholesterolowych które wyglądem przypominają groszki, oraz kryształków cholesterolu w formie piany unoszącej się na powierzchni. Kamienie pojawią się podczas kolejnych oczyszczań. Mają one konsystencję plasteliny i wielkość od pestki jabłka do orzecha laskowego czy ziarna fasoli. Ponieważ zawierają cholesterol będą unosić się na powierzchni wody. Kamienie mogą być brązowe, białe, żółte, bordowe lub zielone. Obecność zielonych kamieni świadczy o tym że z całą pewnością powstały one w wątrobie gdyż tylko żółć wątrobowa ma zielony kolor.

Po oczyszczaniu może pojawić się ból lub kłucie w okolicach wątroby, jest to znak że kamienie zostały poruszone i dają o sobie znać. Aby się ich pozbyć potrzebne będą kolejne oczyszczania gdyż przez lata dobrze się wpasowały w przewody żółciowe i siedzą mocno zaczopowane. Każde kolejne oczyszczanie je obluzuje i w końcu płynąca żółć będzie w stanie je przepchnąć i wyrzucić z wątroby.

Kurację należy powtarzać co 2-4 tygodnie do momentu aż kamienie przestaną się pojawiać.

Życzę owocnego oczyszczania:)

Jeśli ktoś chciałby dokładniej poznać zagadnienie oczyszczania wątroby polecam następujące pozycje z których korzystałam również przy pisaniu powyższego tekstu:

Hulda Clark – „Kuracja życia”

Michał Tombak – „Czy można żyć 150 lat?”

Nadieżda Siemionowa – „Uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich”

Nadieżda Siemionowa – „Człowiek – sól ziemi”

Gienadij Małachow – „Oczyszczanie organizmu”

Iwan Nieumywakin – „Endoekologia zdrowia”

Olga Jelisejewa – „Metody oczyszczania i regeneracji organizmu”

 

Oczyszczanie wątroby. 16 soków na odnowę po letnim grillowaniu i nie tylko

 
 

Sok na wątrobę

 

Ponad 5000 funkcji życiowych i ponad 500 procesów chemicznych — to wszystko nadzoruje wątroba. To jeden z najważniejszych organów Twojego organizmu. Jest Twoim filtrem. Neutralizuje szkodliwe działanie jedzenia, leków, alkoholu czy toksyn, dlatego musi funkcjonować jak najsprawniej.

Pamiętaj! Wątroba rzadko daje znać, że jest przemęczona. Nie boli, więc nie dostajesz sygnału, że należy ją oczyścić. Twój organizm powoli jest coraz bardziej wyniszczany. Chorujesz. Czujesz się coraz gorzej. Wątroba wciąż nie boli, ale to jej przemęczenie jest przyczyną chorób.


W ciągu minuty przepływa przez nią aż litr Twojej krwi.

 

Za co odpowiada wątroba?

 • metabolizm
 • produkcję żółci
 • magazynowanie glikogenu, żelaza i witamin A, B12, C, D, K
 • przetwarzanie białek, cukrów i tłuszczy w procesie metabolizmu 
 • przekształcanie m.in. toksycznego amoniaku w mocznik 
 • neutralizowanie szkodliwych substancji

Czy wiesz, że w ciągu roku w organizmie gromadzi się aż 8 kg toksyn?

 

Skąd toksyny w Twoim organizmie?

 • Przetworzona żywność. Zawiera ona groźne dla organizmu pestycydy, sztuczne barwniki, zanieczyszczenia powietrza.
 • Procesy metaboliczne organizmu. Rozpad komórek, zwłaszcza tłuszczowych, zanieczyszcza nasz organizm toksynami.


Co jeszcze obciąża wątrobę?

 • nadmiar tłuszczu
 • przyjmowanie substancji odurzających
 • jedzenie produktów oczyszczonych i przetworzonych
 • nadmiar substancji chemicznych
 • napięcie nerwowe i odczuwanie gniewu
 • wahania nastroju
 • depresja
 • problemy skórne
 • zaburzenia menstruacji
 • menopauza
 • problemy z pęcherzykiem żółciowym
 • drożdżyca

 

Musisz wspierać pracę swojej wątroby. Nie czekaj, aż zaczniesz chorować. Nie czekaj, aż wyniszczysz organizm.

Naturalne lekarstwa
Najnowsze badania wykazały, że istnieją naturalne substancje, wspomagające pracę wątroby:

 • Chlorella. To jedno z najlepszych źródeł chlorofilu. Jest naturalnym pancerzem przewodu pokarmowego w starciu z toksynami. Dzięki niemu trucizna nie dostaje się do krwiobiegu i wątroby. Chlorella dodatkowo jest źródłem sporopoleiny. Skutecznie wiąże metale i wydala je z organizmu.Przeczytaj o właściwościach chlorofilu więcej… 
 • Sok z karczocha. Wspiera wydzielanie się żółci i chroni komórki wątroby. Przyspiesza też usuwanie toksyn z organizmu, bo działa moczopędnie. Dodatkowo pomaga w leczeniu miażdżycy tętnic.
 • Cholina. Pomaga wątrobie w usuwaniu toksyn. Zapobiega stłuszczeniu wątroby, bo polepsza metabolizm lipidów.

 

Co jeść, żeby pomóc wątrobie?

 • Owoce (jabłka, jeżyny, czarne winogrona, śliwki, maliny).
 • Warzywa (buraki, marchew, seler naciowy, zielone warzywa liściaste, cebula, pomidory, rukiew wodna).
 • Gorzkie produkty i zioła (szparagi, skórki z owoców cytrusowych, mniszek lekarski — wszystkie części, nasiona ostropestu, kwiat rumianku).
 • Kiełki (lucernykoprukozieradkiczosnkujęczmieniaorkiszubazyliichińskiej różypszenicy durum,rukolirzodkiewkisoczewicy).
 • Zioła (traganek, korzeń łopianu, cayenne, imbir, melisa, lukrecja, pietruszka, rozmaryn, pokrzywa, kurkuma, szczaw).
 • Inne (trawy zbożowe, siemię lniane, lecytyna, oliwa z oliwek, wodorosty, spirulina, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe).

! Przy problemach z wątrobą pij co najmniej 8 szklanek dziennie.


UWAGA!

 • Jeżeli cierpisz na nadciśnienie, unikaj lukrecji!
 • Jeżeli jesteś w ciąży, ogranicz dzienne spożycie pietruszki do pół łyżeczki!
 • Jeżeli cierpisz na zapalenie nerek, unikaj pietruszki!

 

Czego unikać przy problemach z wątrobą?

 • Białka zwierzęcego. Można je zastąpić białkiem rybnym i roślinnym w ograniczonych ilościach.

 

Co wyeliminować z diety?

 • Tłuszcze zwierzęce
 • Nabiał
 • Jaja
 • Produkty rafinowane
 • Margarynę
 • Tłuszcze do zagęszczania
 • Oleje — wyjątkiem jest oliwa z oliwek
 • Alkohol
 • Produkty przetworzone
 • Produkty smażone
 • Wyroby tytoniowe
 • Cukier
 • Fast-foody
 • Produkty nieorganiczne, zawierające pestycydy i toksyny

 

SOKI NA  REGENERACJE WĄTROBY


Wskazówka: do soków dodaj 1 łyżeczkę ziół lub do 2 łyżek innych zalecanych składników


Sok jabłkowo-gruszkowo-buraczany

 • 2 jabłka
 • Gruszka
 • 3 buraki
 • Pół cytryny
 • imbir


Sok jabłkowo gruszkowy

 • 2 jabłka
 • 2 gruszki
 • 1 cm korzenia imbiru
 • Pół szklanki winogron
 • Pół łyżeczki mielonego cynamonu

 

Jabłkowa świeżość

 • 3 jabłka
 • 1 szklanka czerwonych winogron
 • Pół cytryny
 • Plaster imbiru

 

Sok buraczany

 • 1 buraki z liśćmi
 • 2 marchewki
 • 2 jabłka

 

Sok marchwiowo-jabłkowy

 • 4 marchewki
 • 2 łodygi selera naciowego
 • Jabłko
 • 4 świeże gałązki pietruszki

 

Sok wspierający komórki

 

Niesamowity wschód słońca

 • 1 szklanka świeżych lub mrożonych jeżyn
 • 1 szklanka czerwonych winogron
 • Pomarańcza

 

Sekret Popeye’a

 • 2 liście jarmużu
 • 6 liści szpinaku
 • Burak z liśćmi
 • Świeży korzeń mniszka lekarskiego
 • 2 łyżeczki melasy

 

Sok sprzyjający spalaniu tłuszczu

 • Pomarańcza
 • Grejpfrut
 • Marchew
 • 2 ogonki liściowe selera naciowego pozbawione liści
 • 1 cm korzenia imbiru
 • pół garście kiełków rzodkiewki
 • Szczypta pieprzu cayenne

 

Sok na rozpuszczenie kamieni żółciowych

 • Cytryna
 • 2 liście mniszka lekarskiego lub kapusty lub garść kiełków rukoli
 • Ćwierć buraka
 • Jabłko
 • 2 brukselki
 • Pomidor
 • Pół cm korzenia imbiru

 

Sok na obniżenie cholesterolu we krwi

 

Sok zalecany przy stłuszczaniu wątroby

 

Sok uzdrawiający wątrobę

 • Pomarańcza
 • 2 marchewki
 • Jabłko
 • garść kiełków czosnku lub cebula dymka
 • Pół buraka z liśćmi
 • Pół szklanki rukwi wodnej

 

Sok zalecany przy zespole metabolicznym i cukrzycy typu II

 • Pół grejpfruta
 • Ćwierć balsamko ogórkowatej
 • 2 marchewki
 • 2 liście mniszka lub kapusty
 • Cebula dymka lub pół garści kiełków czosnku
 • Pół szklanki zielonej fasolki szparagowej
 • Pół szklanki kiełków kopru

 

Napój pomidorowy

 • 2 pomidory
 • 2 marchewki
 • Burak
 • Pół szklanki żurawin świeżych lub mrożonych

 

Sok oczyszczający wątrobę

Źródło terapiasokami.pl

1 komentarz do Oczyszczanie wątroby

Napisz komentarz

Możesz użyć tych tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

zielona kawa forum acai właściwości najlepsza dieta gdy zażywam probolan 50 cellulitis jak pozbyć sie pryszcy co zrobic żeby mieć białe zęby odchudzanie bez tabletek